Deklaracja Dostępności
Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://cku1warszawa.bip.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: 12 marca 2018.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 26 stycznia 2022.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Na stronie znajdują się odnośniki i linki do stron zewnętrznych, które nie są dostępne cyfrowo.
Niektóre pliki do pobrania nie są dostępne cyfrowo – są to skany, które zostały wytworzone przez podmioty zewnętrzne. Zapewnienie dostępności tych dokumentów nie leży w gestii CKU Nr 1 redagującego stronę.
Niektóre pliki do pobrania (doc.pdf) nie są dostępne cyfrowo, obecnie trwają prace nad ich konwersją tych plików do wersji dostępnej cyfrowo.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji: 23 marca 2020.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 29 marca 2024.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia raport z przeprowadzonej samooceny.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Ewa Baś
- e-mail - ebas@eduwarszawa.pl,
- telefon - 22 825 69 15.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Imię Nazwisko — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
- adres: ul. Przykładowa 12, 00-111 Przykład,
- e-mail: przykladowy-adres@email.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Szkoła nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 w Warszawie mieści się w budynku przy ul. Noakowskiego 6.
Do szkoły prowadzi wejście główne z zewnątrz ulicy, które następnie dzieli się na dwa odrębne wejścia. Słuchacze po wejściu do szkoły schodzą schodami do szatni, w której przebywają w obecności pracownika obsługi szatni.
Do szkoły można również dostać się wchodząc schodami na parter budynku gdzie znajduje się portiernia, w której pracownik obsługi portierni kontroluje osoby wchodzące na teren szkoły oraz udziela informacji o rozkładzie pomieszczeń (sal lekcyjnych, gabinetów pracowni itp.).
Budynek szkoły składa się z pięciu kondygnacji. Z wejścia głównego można dostać się do szkoły wchodząc oddzielnymi schodami na parter budynku oraz oddzielnymi schodami można zejść do szatni na poziom -1.
Z parteru budynku schody prowadzą na kolejne piętra (1,2,3,4,) gdzie znajdują się korytarze i sale lekcyjne lub do szatni na poziom -1. Z szatni można dostać się schodami na parter budynku oraz na kolejne piętra (1,2,3,4), gdzie znajdują się korytarze i sale lekcyjne.
Ponadto na parterze budynku znajduje się gabinet dyrektora szkoły, sekretarza szkoły sekretariat, oraz pokój kierownika gospodarczego. Na pierwszym piętrze budynku znajdują się pomieszczenia biblioteki i czytelni oraz gabinety wicedyrektorów.
Na drugim piętrze znajduje się pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i psychologa szkolnego.
Na trzecim piętrze znajdują się pokój kadr.
Na 4 piętrze znajduje się drugi gabinet pedagoga szkolnego
Toalety są dostępne dla osób korzystających z budynku na pierwszym, drugim lub trzecim piętrze. Toalety nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Szkoła posiada windę i jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników budynku.
Windą można dostać się na poszczególne piętra budynku szkoły (-1,0,1,2,3,4) poza jednym wyjątkiem.
Winda nie jest dostępna dla osób wchodzących wejściem głównym do szkoły.
Skorzystanie z windy w tym przypadku jest możliwe tylko po wejściu schodami na parter budynku ( 7 schodów) lub zejściu schodami do szatni na poziom -1 (11 schodów).
Szkoła dysponuje pochylnią dla wózków inwalidzkich, umożliwiającą: wjazd do budynku z poziomu ulicy.
Z budynku szkoły są trzy wyjścia ewakuacyjne.
Drogi ewakuacyjne wewnątrz budynku są oznakowane
W sekretariacie szkoły dostępna jest pętla indukcyjna umożliwiająca osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku. Szkoła nie posiada informacji głosowych. Szkoła posiada tabliczki z pismem Braille. Oznaczone są nimi drzwi wejściowe do sekretariatu, pokoju nauczycielskiego, windy gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego oraz toalet.
Ze względu na lokalizację szkoła nie posiada wydzielonego parkingu dostępnego dla osób korzystających z budynku . Wzdłuż ulicy Noakowskiego znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe w strefie płatnego parkowania. Szkoła nie posiada specjalnego wydzielonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Naprzeciwko budynku szkolnego znajduje się jedno ogólnodostępne miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. W pobliżu budynku szkoły pod numerami Noakowskiego 12, 16, 22 znajduje się jeszcze 5 miejsc parkingowych, które są ogólnodostępne dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu budynku szkoły w odległości 150 m są zlokalizowane dwa przystanki tramwajowe przy Placu Politechniki, które są obsługiwane przez składy niskopodłogowe.
Do szkoły ma prawo wejść osoba niepełnosprawna z psem asystującym
Warunki wejścia na teren placówki z psem asystującym:
- Pies powinien posiadać uprząż.
- Właściciel musi okazać dokument potwierdzający status psa.
- Właściciel musi posiadać zaświadczenie potwierdzające wymagane i aktualne szczepienia.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego online.
Istnieje możliwość skorzystania z usługi online tłumaczenia polskiego języka migowego (zwanego dalej usługą tłumaczenia PJM). Usługa jest dostępna na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 Urzędu m.st Warszawy (zwanej dalej stroną 19115).